Školská knižnica

Akcie knižnice

Medzinárodný deň školských knižníc

22.11.2018 v školskom rozhlase odznel úryvok z knihy Ako Limi históriu mýlil od Anny Vlčekovej s následnými súťažnými otázkami na posluch s porozumením.

Správne odpovede na otázky:

1. Garbiari sa venovali spracovaniu koží
2. Rodák z LM, ktorý vylepšil parnú turbínu sa volal Aurel Stodola
3. Parná turbína slúžila na poháňanie vlaku
4. Aurel Stodola skonštruoval aj umelú ruku
5. Prvé lyže sa k nám dostali z Nórska
6. Pri lyžovaní sa používala tyč dlhá 3 metre

Štvrtáci sa v tento deň vybrali na návštevu k prvákom, aby im prečítali zaujímavé príbehy:

IV.A u prvákov

IV.B u prvákov

V rámci medzinárodného dňa školských knižníc 2017 sme zorganizovali kvíz s ukážkami    z knihy Guľko Bombuľko od Márie Ďuríčkovej pre 1.-5. ročník a z knihy Malý princ    od A. de Saint Exuperyho pre 6.-9. ročník.

Do súťaže sa zapojilo 59. žiakov 2.-9- ročníka. Z nich boli vylosovaní a odmeny v podobe  školských pomôcok si odniesli:

2. - 5. ročník: Timotej Mikuláš IV.A; Michal Moník IV.A; Patrik Rády II.A
 6. - 9. ročník: Jakub Sorger, Pavol Greguš, Veronika Krčahová - všetci z VIII.A

Sladkú odmenu dostalo 8 žiakov I.A, ktorí nám vymaľovali ilustráciu ku knihe.

Kontakt

• Základná škola s materskou školou, Okoličianska 404/8C, 031 04 Liptovský Mikuláš
    Okoličianska ul. 404/8C, 031 04 Liptovský Mikuláš
  • +421x 4455 20825