Školská knižnica

Akcie knižnice

Prázdninové hlasné čítanie pre 1. stupeň

Milí rodičia,

prihovárame sa Vám nasledovnou aktivitou. Blížia sa najkrajšie sviatky v roku a s nimi aj zimné prázdniny. Vaše deti budú doma  až 17 dní. V novom roku, by sme im chceli odovzdať darček - diplom aj my v škole - Novoročný certifikát hlasného čítania.

Ako ho môže Vaše dieťa získať?

Každý žiak dostane okrem inštrukcií aj  hrací plán, ktorý obsahuje toľko políčok, koľko dní majú zimné prázdniny.

Úloha pre Vaše dieťa:

Každý deň Vám dieťa prečíta nahlas z ľubovoľnej knihy (nie z čítanky) 10 až 15 minút. Do tabuľky zapíše, z akej knihy čítalo, alebo názov rozprávky. Tiež dieťa zapíše dátum a čas kedy čítalo.

Herný plán si môže pripevniť na chladničku, alebo vo svojej izbe na viditeľné miesto.

Úloha pre rodiča, starého rodiča, staršieho súrodenca:

Byť pozorným poslucháčom a podpísať do hracieho plánu  a príslušného políčka , čo   dieťa zapísalo.

Začíname 22. decembra 2019,  končíme 7. januára 2020. Slávnostné vyhodnotenie bude prvý deň v škole,  v novom roku 2020.

Nie je to nič náročné, táto aktivita poslúži na zlepšenie kvality čítania Vašich detí, zároveň k zlepšeniu časovej orientácii.

Novoročný certifikát hlasného čítania získa len to dieťa, ktoré 8. januára prinesie vyplnený hrací plán.

Prajeme Vám pekné chvíle pri hlasnom čítaní s Vašimi deťmi.

Mgr. Z. Mrnčová

školská knihovníčka

Kontakt

• Základná škola s materskou školou, Okoličianska 404/8C, 031 04 Liptovský Mikuláš